Кошик
1208 відгуків
Моторные масла и спецжидкости
+380 (95) 776-53-90
+380 (67) 394-65-45
+380 (95) 776-53-90

Автомобільні присадки: види і призначення

Ні один автовласник не залишиться байдужим, якщо його чотириколісний друг «захворіє». Якщо колишня жвавість автомобіля стихне, з'являться небажані шуми, або розіграється апетит на паливо? У такому випадку багато автомобілістів, шукаючи засіб від цих «болячок», знаходять вихід у застосуванні присадок — спеціальних добавок для двигуна.

Намагаючись повернути своїй машині втрачену жвавість, господарі автомобілів найчастіше погоджуються практично на все і вдаються до регулярного використання присадок. Однак не всі є прихильниками використання такого методу усунення неполадок. Є і ті, хто дуже несхвально дивиться в бік подібних добавок. Деякі противники ставляться скептично до запевнень про зниження споживання палива мало не до 50% і поліпшення компресії до 40%. Крім того, є й ті, хто таким «лікуванням» завдав шкоди своєму автомобілю.

Хоча присадки не є однією з нових розробок і давно закріпили свою позицію у сфері автохімії, до сьогоднішнього дня продовжуються суперечки про їх користь і шкоду. Для того щоб мати уявлення про присадки, і скласти свою думку про їх використання, варто познайомитися з цими добавками ближче:



1. Відновлююча — застосовується в тих випадках, коли авто має великий пробіг. Це засіб заливається прямо в двигун, часто з маслом. Цей склад утворює захисний шар на всіх тертьових деталях, усуває мікротріщини і робить сальники м'якше. Результатом такої дії є очищення циліндрів від нагару, підвищення компресії і зниження зносу робочих вузлів. І це те, що стосується внутрішніх змін. До зовнішніх проявів відносяться поліпшення динаміки автомобіля і зниження рівня шуму при роботі двигуна.

2. Очищаюча — видаляє з двигуна нагар, що знижує його потужність. Так само як і відновлююча присадка, очищаюча додається в масло. При працюючому моторі його стінки і вузли звільняються від нагару, тому в момент заміни відпрацьованого масла можна помітити, що воно дуже темне. Очищаюча присадка вважається щадним способом промивки двигуна. Її робота здійснюється протягом кількох тисяч кілометрів.

3. Октанопідвищуючих — судячи з назви, ця присадка використовується, коли потрібно підвищити октанове число бензину. Вона заливається в паливний бак. Результатом роботи присадки буде збільшення ККД, зниження витрати палива, поліпшення характеристик розгону. Крім цього, відбувається очищення паливної системи, і знижується кількість шкідливих викидів при вихлопі. На практиці було помічено, що зниження витрат палива становить 15-20%. Але це відноситься тільки до тих випадків, коли автомобіль має збільшений витрата палива, який не пов'язаний з серйозними пошкодженнями двигуна або паливної системи. Якщо певний витрата палива для конкретного автомобіля вважається нормою, не варто чекати ефекту від застосування октанопідвищуючих добавки.

4. Дегидрирующая — додавання цієї присадки в паливний бак видаляє з нього накопичену вологу. Особливе утворення вологи відбувається в момент перепаду температур, що властиво для холодної погоди. Завдяки цієї присадки, волога не потрапляє в циліндри і не чинить на них шкідливого впливу. Позитивний результат застосування дегидрирующей присадки полягає в полегшенні пуску двигуна, а заодно знижується витрата палива.

Присадки виробляються як для бензинових двигунів, так і для дизельних. При вирішенні використовувати яку-небудь з добавок, необхідно враховувати її сумісність з конкретним типом двигуна.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner