Кошик
1202 відгуків
Моторные масла и спецжидкости
+380 (95) 776-53-90
+380 (67) 394-65-45
+380 (95) 776-53-90

Автомобільний фільтр — надійний захист

Досить часто власники транспортних засобів не приділяють необхідної уваги скромною, але насправді дуже важливою автомобільної деталі — захисному фільтрі. Основним завданням фільтра є захист двигуна від попадання в нього пилу і різних домішок.
Кожен з двигунів обладнаний трьома фільтрами: повітряних, паливних і масляних. У зв'язку з тим, що їх святий обов'язок вловлювати домішки, експлуатаційні терміни його досить неоднозначні і залежать від підсумкового кілометражу на спідометрі автомобіля. Щоб захист двигуна провадилася регулярно і постійно, фільтруючі елементи слід час від часу міняти.
Повітряний фільтр оберігає робочу зону двигуна від попадання пилу і бруду з повітря.
Паливний фільтр очищають від різних забруднень паливо, щоб не допустити псування двигуна. А ще вони затримують воду, якщо вона присутня у вигляді конденсату.
Масляний фільтр служать для вичленення із мастила загального ланцюга пилу, бруду, окислювачів, шматків металів. Вони гарантують хорошу роботу двигуна при оптимальній потужності, одночасно зберігаючи чистоту оливи.
Забитий домішками і пилом фільтр вже не в змозі пропускати необхідний об'єм повітря, що загрожує зайвою витратою палива. Для усунення причини несправності необхідно періодично перевіряти стан фільтрів і своєчасно їх замінювати. Періодичність заміни фільтрів проводиться згідно з термінами, зазначеними в інструкції виробника машини. Зазвичай рекомендується наступна періодичність:
• масляні — після чергової заміни масла;
• повітряні — по досягненні сумарного пробігу 10-20 тис. км і залежить це від експлуатаційних можливостей конкретної марки автомобіля;
• паливні — після пробігу 20-30 тис. км (дизель).
Вибір фільтрів — справа дуже серйозна і відповідальна, адже від його робочих якостей безпосередньо залежить ресурсний запас служби двигуна. Як же вибрати якісні фільтри?
Найбільш надійними визнані сухі фільтри з картонним або паперовим фільтруючим елементом. Ці фільтри забезпечують найвищу ступінь очищення — до 99,4%. Але їх неможливо мити, тому при забрудненні вони стають причиною перевитрати палива, що знижує потужності можливості двигуна.
Більш ефективні в цьому плані фільтри нульового опору з поролоновим фільтруючим елементом, який пропускає значно більший повітряний потік, але і більш шумен в роботі.
Можна скористатися фільтром холодного пуску, його патрубок знаходиться нижче лінії розташування двигуна, тому втягується більш холодних повітря, що забезпечує підвищення потужностний характеристики двигуна.
Такими фільтрами не вирішили б ви скористатися, не забувайте їх періодично перевіряти та приймати своєчасні заходи по заміні забруднених деталей — цим ви значно подовжити термін експлуатації свого автомобіля і збережіть його технічні якості на високому рівні.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner