Заміна моторного масла: як не нашкодити автомобілю
Заміна моторного масла: як не нашкодити автомобілю.
Заміна масла у двигуні автомобіля – справа звична для всіх водіїв. Сама процедура на різних авто особливо не відрізняється і підпорядковується деяким правилам. При їх експлуатації автомобіля потрібно дотримуватись, щоб не нашкодити транспортного засобу і продовжити його життя. Зараз існує великий вибір моторних масел, слід вибрати той, який підходить саме тому або іншому транспортному засобу.
Весь процес заміни займає небагато часу. Починається він з прогріву двигуна до температури, з якою він працює. Якщо машина вже була прогріта, то слід трохи остудити. Потім потрібно знайти ту ємність, куди можна злити старе моторне масло. Щоб це зробити, потрібно відкрити пробку картера, спочатку, відкрутивши її за допомогою гайкового ключа, а після за допомогою рук і підставити відразу ємність, так як масло поллється дуже швидко. Приблизно за 5 хвилин масло буде повністю злито, за винятком 2%, повністю звільнити авто від старого мастила не вдасться, але це ніяк не шкодить.
За кольором і консистенції старого масло, за наявності різних домішок можна оцінити, потребує двигун в промивки або нове масло можна заливати відразу. Після зміни масла змінюються і фільтри. Це стане закінченням цього процесу. Міняти фільтр потрібно при заміні масла завжди, так як з експлуатацією він засмічується, а це рівносильно роботі авто без фільтра взагалі. Зношується фільтр до 10000 км пробігу. А звідси йде вже і знос двигуна, так як масло перестане очищатися.
Тому інтервалом прийнято вважати 10000км, але ця цифра відносна, так як її виробники встановили при нормальному використанні двигуна. Як правило, масло доводиться міняти частіше з якихось важких робіт, в умовах їзди в горах і т. п.. Якщо умови експлуатації відповідають важким, то пробіг до заміни масла повинен складати приблизно 7000км.
Замінюючи моторне масло, потрібно дотримувати наступні правила:
1)Приділяти увагу тільки перевіреним і рекомендованим масел;
2)Уникати часткової заміни, і намагатися її чергувати зі стандартною процедурою, тобто з традиційною системою зливу;
3)Частіше треба міняти масло, яким хорошим б воно не було;
4)Існує безліч добавок. Їх ні в якому випадку не потрібно додавати;
5)Потрібно звикнути перевіряти рівень масла постійно;
6)Придбання моторного масла найкраще здійснити у перевірених продавців, тоді є впевненість в якості.
- Присадки в моторне масло і паливоДеякі автомобілісти стверджують, що присадки в моторні масла і паливо марні, а в деяких випадках призводять і до проблем. Однак це не так.