Масло для акпп
Масло для акпп
Наявність в автомобілі коробки з автоматичним перемиканням передач дає водіям можливість більш комфортної їзди, особливо з дорогами в густонаселених пунктах обладнаних світлофорами. Але для цього потрібно забезпечувати регулярне обслуговування, у тому числі заміну масла.
Існують два основних види коробок з автоматичним перемиканням передач: безпосередньо АКПП і варіатор. З боку салону вони виглядають однаково – ручка перемикання і розподілу, вказують, в якому режимі знаходиться коробка – парковка, рух назад, нейтральне положення, рух вперед. Зсередини це два абсолютно різних механізму. Потрібно розуміти, що «автомат» ― це механізм, що забезпечує через ряд шестірнею перемикання передач. Варіатор – це конус, по якому без перемикання передач, рухаються металеві ремені й ланцюги.
У зв'язку з тим, що ці обидва механізму є досить складними, до масла в них пред'являються особливі вимоги. Трансмісійне масло виконує ряд функцій:
― змащування тертьових елементів для полегшення руху;
― змащення елементів для запобігання корозії;
― продовжує термін експлуатації елементів;
― знижує робочу температуру механізму;
― через олія всі дрібні частинки металу, що виникають при роботі механізму, потрапляють у фільтр.
Види масел по в'язкості
Трансмісійне масло розрізняють за в'язкості. Цей показник вказує щільність масла при певній температурі.
Для запобігання поломок, вибирати масло для АКПП слід виключно за інструкції для конкретної моделі авто. Масло для такої коробки має маркування ATF. У порівнянні зі стандартним маслом для коробок з ручним перемиканням передач воно включає в себе різні присадки: зменшують тертя, що запобігають окислення, що заважають закипання. Кожен виробник машин передбачає, що ця техніка буде працювати на конкретному виді масла з точно вказаними присадками. Від цього залежить шлях, який може подолати автомобіль між замінами масла.
Різні виробники вказують, що заміну масла в коробці «автомат» необхідно робити не рідше ніж кожні 70000-10000 км. Нехтування цими вимогами призводить до забруднення мастильної рідини металевими частинками, отламывающимися від шестернею в результаті тертя. Ці частинки підсилюють зношування частин і сприяють швидкому виходу їх з ладу.
Вибір масла, рекомендованого виробником автомобіля, і своєчасна його заміна дає можливість автомобілісту довго насолоджуватися приємною їздою.
- Присадки в моторне масло і паливоДеякі автомобілісти стверджують, що присадки в моторні масла і паливо марні, а в деяких випадках призводять і до проблем. Однак це не так.