Кошик
1094 відгуків
Моторные масла и спецжидкости
+380 (95) 776-53-90
+380 (67) 394-65-45

Автомастила

Двигун є складним механізмом будь автомашини, без якого експлуатація неможлива. Деталі силового агрегату постійно піддаються різним навантаженням, здатним вивести силовий агрегат з робочого стану. Моторне масло необхідно, щоб зменшити тертя між деталями двигуна, підвищуючи ефективність його роботи. Ринок мастильних матеріалів переповнений продукцією, що випускається. Прилавки магазинів рясніють автомобільними маслами виробництва різних компаній. Як з усього асортименту мастильних матеріалів, пропонованих виробниками, вибрати саме той, який підійде до потрібного типу двигуна.

Різновиди олив для автомобілів

Перш ніж купувати мастильний матеріал, спочатку необхідно розібратися яких видів вони бувають, їх принцип класифікації. Моторні масла розрізняють за способом їх виробництва і ступеня в'язкості. Мінеральне (нафтову) масло виробляється шляхом рафінування, дистиляції. Мінеральні масла розрізняють за складом вуглеводнів на три типи: парафинированные, ароматичні і нафтенові.

Присадки, що входять до складу масла, збільшують термін експлуатації, зберігаючи всі властивості, якими воно володіє. Висока в'язкість продукту дозволяє застосовувати його до двигунів, выработавшим великий термін експлуатації.

 Синтетичне масло отримують з дорого сировини шляхом синтезу різних речовин. Володіє хорошими характеристиками, не втрачаючи своїх властивостей навіть при мінусових температурах взимку, так і в літній період.
Виробництво синтетичного масла досить дороге в порівнянні з аналогами, що в підсумку позначається на ціні продукту.
Шляхом змішування двох різновидів масел, синтетичного та мінерального, отримують — напівсинтетичне мастило автомобільне масло.

Класифікація авто масел за ступенем в'язкості SAE

Важливим критерієм, за яким класифікують мастильні матеріали, є в'язкість, має абревіатуру SAE. Такий поділ на класи було придумано неспроста. Існує три типи масел: зимові, літні і для всіх сезонів. Крім всього іншого, для кожного типу масла існує своя шкала числових кодів. Літні мастила позначають цифровим значенням: SAE 20,...60. Для зимових масел до цифрового підпису додали літеру W, SAE 10W. Цифровий підпис все сезонних масел містить два значення: SAE 5W - 40. Підбір масла здійснюється у відповідності з рекомендацією автовиробників.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner