Життя автомобіля з людської не порівняти. Проста арифметика: на холостому ходу дизельний двигун здійснює мінімум 600 оборотів в хвилину – тобто, 10 в секунду. При цьому поршень «ходить» 20 разів. Натискаємо на газ – число оборотів перевалює за тисячу. Додайте сюди постійне дію високих температур і холод при запуску взимку... Людині такий екстрим навіть не снився! Тому забувати про таку процедуру, як розкоксовка двигуна з допомогою препарату LAVR ML-202 - справжній злочин.

Історія питання

Коли в СРСР автомобілі тільки з'явилися, всі знали, що періодично потрібно очищати поршневі кільця від забруднень. Паливо в ті часи згорало набагато гірше, ніж зараз. На поверхні деталей швидко утворювалися лаки і шлами.

Масло теж було так собі і навіть гірше. Що ж відбувалося з ним в двигуні? Воно окислялось на стінках циліндрів, перетворюючись на плівку, і потрапляло в канавки поршнів. Також в процесі горіння палива утворювалася сажа, яка перемішувалася з масляною плівкою. З часом все це перетворювалося в єдиний моноліт - стійкі тверді відкладення, які блокували роботу поршневих кілець.

З забрудненнями радянські автомобілісти боролися усіма доступними в той час способами: заливали двигун гасом на ніч, пізніше стали додавати розчинники. Відчайдушних автолюбителів не зупиняв ризик залишитися взагалі без машини і практично нульова ефективність таких складів. Втім, і зараз власники «залізних коней» не гребують експериментувати на шкоду собі. А деякі взагалі про раскоксовывание двигуна забули – розслабилися, покладаючись на присадки в сучасних оліях і умовно високі стандарти палива.

З тих часів сучасна автохімія в особі нашого препарату LAVR ML-202 ступнула далеко вперед. Тим не менш, вона все-таки не всесильна, як думають деякі. Тому ми вирішили розвінчати найпопулярніші міфи про раскоксовывании двигуна, а заодно відповісти на найбільш часто задаються питання про нашому препараті.

Міф 1. Сучасним двигунів розкоксовка не потрібна

Нічого подібного! Звичайно, за 10-15 років ситуація з пальним і маслом змінилася в кращу сторону. У радянський час без паяльної лампи взимку взагалі було не завестися (промовчимо про те, наскільки було небезпечно підігрівати таким чином піддон системи змащення: найменший патьок, і залишилися від «Жигуля» горілі ніжки та ріжки), а зараз легкий холодний запуск – щось само собою зрозуміле.

Незважаючи на це, проблема закоксовування нікуди не пішла і навіть посилилася. Спасибі прогресу: технології досконаліше, зазори між поршневими кільцями і канавками менше, система вразливіші. Навіть тонкий шар відкладень призводить до того, що робота двигуна порушується. З часом відкладень стає більше, проблеми стають серйознішими – падіння компресії, краплинне запалювання, детонація, прискорений знос, а потім і серйозна поломка. Не бажаєте розщедрюватися на капремонт – не забувайте про раскоксовку.

Міф 2. Раскоксовывание двигуна – це універсальні ліки від усіх напастей.

Безперечно, ML-202 – препарат практично легендарний. Але до «живої води» з народних казок йому далеко. Раскоксовывание двигуна – насамперед ремонтно-профілактична операція. Як огляд у лікаря-гігієніста, якщо вже проводити паралелі з медициною. Якщо є проблеми з чистотою в циліндрах, ML-202 їх усуне. Але якщо двигун сильно зношений, ніяка процедура, крім перебирання і заміни деталей, системі не допоможе.

Міф 3. Процедура раскокосовывания для всіх двигунів однакова.

Принцип єдиний для всіх моторів. Однак двигуни бувають різні – рядні, опозитні, V-образні... Для кожного є свої нюанси. Якщо сильно сумніваєтеся, уточніть їх у наших експертів по телефону або по електронній пошті. Але загальне правило одне: якщо у циліндри двигуна під нахилом, краще заливати в них більше рідини

Міф 4. Я постійно користуюся присадки в бензин і роблю промивку форсунок рідиною з раскоксовывающим ефектом. Робити ще і раскоксовку ні до чого.

Найбільш ефективно видалити відкладення можна «методом занурення» - тобто, заливаючи раскоксовывающий складу безпосередньо в циліндри. Так що одне іншому не заважає. Але при цьому виникають нюанси: підлізти до технологічним отворам не завжди просто – потрібні спеціальні інструменти та комфортні умови. На вулиці, під дощем або снігопадом, цю процедуру краще не проводити. Саме тому ми радимо поєднати раскоксовывание двигуна з плановою заміною масла або свічок.

Міф 5. Чим більше рідини для розкоксовування, тим краще очищаються циліндри.

Рідини повинно бути достатньо для того, щоб поршні були нею добре смочены. Обсяг препаратів розрахований таким чином, щоб рідини для розкоксовки вистачило для обробки всіх циліндрів. 50-60 мл понад необхідної кількості двигуну не зашкодять, але й заливати препарат відрами теж не варто.

Міф 6. Раскоксовывающая рідина повинна чистити дочиста.

Наш препарат – для тих, у кого ступінь закоксовування циліндрів середня і вище. Часто буває, що в старих двигунах відкладення «тримають» деталі, як цементний розчин скріплює цеглини. Тому чистити дочиста такі системи не рекомендується. До того ж, дуже їдкі розчини можуть пошкодити деталі двигуна. Тим не менш, наш склад набагато сильніше багатьох аналогів і традиційних розчинників. Відкриємо маленький секрет: зовсім скоро буде випущена посилена модифікація препарату для автосервісів, щоб процедура розкоксовування займала менше часу.

Міф 7. Після розкоксовування машина завжди сильно димить.

Машина буде диміти в будь-якому випадку, але не завжди сильно. На поршні є технологічні виїмки, в яких затримується рідина. Крім того, відкладення просочуються парами препарату і розбухають, не дозволяючи рідині просочуватися далі. Ці надлишки препарату починають згоряти при запуску двигуна після процедури, перетворюючись в білий дим з вихлопної труби.

Щоб диму було менше, ми рекомендуємо видаляти рідина, що залишилася в циліндрах. Зробити це можна за допомогою трубки зі шприцом, які йдуть в комплекті з препаратом. У разі необхідності її можна подовжити будь-якої пластикової трубкою. Ще якщо рідина не відкачати, запуск може бути утрудненим, а густий білий дим буде йти довше. За каталізатор переживати не варто – препарат поступово вигорає і йому не шкодить.

Міф 8. Після розкоксовки можна доїхати до автосервісу і вже там замінити масло.

В принципі, можна. Але однозначну відповідь на це питання залежить від того, скільки масла у вас в системі, якої воно якості, скільки їхати до автосервісу, на якій швидкості, який буде навантаження на автомобіль і т. д. і т. п. Тому ми рекомендуємо міняти масло, не відходячи від каси, тобто, відразу після розкоксовки, а не пускатися в ризиковані вояжі.

Міф 9. Після розкоксовування буде тільки гірше, тому що впаде компресія в циліндрах.

Як правило, старі двигуни буквально заростають відкладеннями. З-за цього поршні і кільця сильно зношуються. Якщо провести на такому автомобілі раскоксовку, то з'ясується, що за роки експлуатації деталі неабияк зносилися. Тому і падає компресія, а запуск стає утрудненим. Якщо обробка двигуна препаратом ML-202 не дала хороших результатів, значить, двигуну пора на переборку.

Міф 10. Після процедури двигун не запуститься.

Під час розкоксовування циліндри двигуна змочується рідиною. Якщо їх як слід просушити, мотор може не запуститися з першого разу, а лише після кількох спроб. Тому після процедури рекомендується протерти насухо свічки і видалити надлишок препарату з циліндрів.

А иногда дело совсем не в процедуре раскоксовки. Совсем недавно нам позвонил челябинец Сергей. Сказал, что провел с помощью нашего препарата раскоксовывание двигателя по всем правилам. Посадил уже несколько аккумуляторов, но автомобиль так и не запустил. Наш специалист сразу же выехал на место, чтобы помочь южноуральцу разобраться с проблемой. С машиной провозились часа три, ковыряясь в двигателе озябшими руками. Как оказалось, хозяин авто не отключил зажигание при прокручивании двигателя и перепутал местами высоковольтные катушки, когда возвращал детали на их законные места после раскоксовки. Поставили, як треба, і двигун запустився з пів-оберта! Господареві авто і нашому фахівцеві після такого залишалося тільки посміятися.

Саме тому ми наполягаємо на тому, що потрібно неухильно слідувати інструкції. Та й фраза про те, що зважився на процедуру розкоксовки автомобіліст повинен володіти елементарними навичками в обслуговуванні двигуна, теж на коробці красується неспроста. Так що будьте уважні, дотримуйтесь рекомендацій фахівців, і тоді ваш двигун обрадує вас тихою і бездоганною роботою!